راهنمای خرید جاروبرقی خوب برای آپارتمان‌های کوچک

8
221
راهنمای خرید جاروبرقی
بهترین خرید جاروبرقی

 در مقاله راهنمای خرید جاروبرقی قصد داریم با ارایه مهم‌ترین نکات خرید یک جاروبرقی خوب ایرانی و خارجی با شما همراه باشیم تا مناسب ترین تصمیم را برای خرید این وسیله برقی داشته باشید. یکی ز مهم‌ترین لوازم ‌خانگی که جزو ملزومات هر خانه‌ای حساب می‌شود، جاروبرقی است.
این روزها با پیشرفت تکنولوژی و افزایش شرکت‌های تجاری شاهد انواع جاروبرقی ایرانی و خارجی هستیم و انواع مدل‌هایی از قبیل، جاروبرقی بی‌ سیم، جاروبرقی ایستاده، جاروبرقی سیلندری و … در اندازه‌ها، رنگ‌ها و شکل‌های مختلف و متنوع. ممکن است این اندازه تنوع برای شما کمی گیج‌کننده باشد و تصمیم‌گیری را برایتان سخت کند.

 شرایط منزلتان را درنظر بگیرید، مسلماً جارویی که برای یک‌خانه بزرگ با فرش‌های زیاد مناسب و کارآمد است ممکن است برای یک آپارتمان کوچک کار آیی نداشته باشد. در مقاله راهنمای خرید جاروبرقی ما شمارا کمک خواهیم کرد تا گزینه‌های خود را محدود کرده و درنهایت بتوانید یک جاروبرقی خوب و مناسب با نیاز خود انتخاب کنید. آنچه در این مقاله خواهید خواند:

• جاروبرقی ایستاده
• جاروبرقی سیلندری
• جاروبرقی بی‌سیم
• جاروبرقی کیسه‌دار
• جاروبرقی بدون کیسه
• جاروبرقی رباتیک
• لوازم جانبی و کاربردی جاروبرقی
• نکاتی که راهنمای خرید جاروبرقی شماست

مقاله‌های مرتبط از دیجی‌هوم:
راهنمای خرید تلویزیون ، معرفی جدیدترین انواع تلویزیون ال ای دی، ال سی دی، هوشمند

جاروبرقی ایستاده

جاروبرقی ایستاده برای خانه‌های بزرگ گزینه بهتری هستند. شما آن را در جلوی پای خود فشار داده و نیازی به خم شدن ندارید. این جاروها معمولاً برس های توربو دارند. جاروبرقی ایستاده برای جارو کشیدن به‌خصوص فرش‌ها بسیار کارآمد است، اطراف مبلمان و لوازم خانه می‌چرخد و همه‌جا را به‌خوبی تمیز می‌کند، به‌راحتی مو و کرک‌های فرش را جمع‌آوری می‌کند.
این نوع از جاروبرقی ممکن است خیلی برای پله‌ها، مکان‌های تنگ و یا زیر مبلمان و لوازم مناسب نباشد و اغلب نسبت به جاروهای سیلندری پر صداتر است. شما توانایی جارو کشیدن مکان‌های دورتر از پریز برق را ندارید درصورتی‌که با جاروی سیلندری این امکان برای شما فراهم است.

جاروبرقی سیلندری

جاروبرقی سیلندری جاروهای سنتی و رایجی هستند که شما باید آن را از پشت سرخود بکشید. این جاروها لوله‌های منعطف و بلندی دارند و ارزان‌قیمت‌تر هم هستند. سیلندری یک جاروبرقی سبک و جمع‌وجور است و برای تمیز کردن مناطق دور از دسترس و یا بخش زیرین لوازم مناسب‌اند.

این جاروها تا حدود ده متر دور از پریز برق را می‌توانند جارو کنند. بدنه کوچک و لوله بلند منعطفش تمیز کردن پله‌ها را راحت‌تر کرده است. همچنین صدای جاروبرقی سیلندری کم است. این جارو برای تمیز کردن فرش‌های ضخیم گزینه خوبی نبوده، زیرا معمولاً به برس های توربو مجهز نیست. همچنین ممکن است درصورتی‌که آن را بر روی دیوار یا لوازم بکشید به آن‌ها ضربه بزند.
در کل این مدل جاروبرقی نسبت به سایر جاروها امتیازات بیشتری دارد. اگر عادت به استفاده از فرش و قالیچه‌های زیاد ندارید می‌توانید جاروبرقی سیلندری را انتخاب کنید.

جاروبرقی بی‌سیم
معرفی جاروبرقی بی‌سیم

جاروبرقی بی ‌سیم

که جاروبرقی بی ‌سیم معمولاً سبک هستند و تقریباً به یک تمیزکننده دستی تبدیل می‌شوند. بسیار استفاده و حمل راحتی دارند اما خیلی خوب تمیز نمی‌کنند و متأسفانه تمام شدن باطری به یک دغدغه و مشکل برای شما تبدیل می‌شود. این نوع مدل، جاروی راحتی برای استفاده است اما خب مقادیری گران‌قیمت‌اند.
در ادامه راهنمای خرید جاروبرقی باید ذکر شود که محبوبیت جاروبرقی بی‌سیم بین مردم در حال افزایش است. آن‌ها سبک، بدون کیسه و با لوازم جانبی هستند. این مدل، جاروبرقی عصایی هم نامیده می‌شود. برخی از این جاروها دارای ظرفیت بیشتری هستند و حتی برخی دارای کیسه هستند.

در مقایسه با جاروهای معمولی که وزنی حدود ۸-۷ کیلوگرم دارند این جاروها بسیار سبک هستند و تنها دو و نیم کیلو وزن‌دارند. جمع‌وجور و قابلیت حمل آسانی دارند. ازآنجایی‌که این جاروها بدون سیم هستند شما دیگر نگرانی پیدا کردن پریز برق و کم‌آوردن سیم نخواهید داشت. برای جارو کردن پله، اتومبیل و نقاط سخت دسترس مناسب هستند. به دلیل گنجایش کم‌نیاز بیشتری به تخلیه و تمیز کردن فیلترها دارند.
مقایسه انواع مدل‌های جاروبرقی بی‌سیم کار سختی است. در بازار انواع زیادی از این نوع جارو وجود دارد که برخی دارای کیفیت بالا و برخی دیگر کیفیت پایینی دارند.

جاروبرقی کیسه‌دار

جاروبرقی ‌های کیسه‌دار تمام گردوغبار را درون یک کیسه یک‌بارمصرف جمع می‌کنند. در این نوع جاروبرقی کمترین تماس ممکن با گردوخاک اتفاق می‌افتد و فقط در زمان جایگزین کردن کیسه شما با خاک و غبار جارو برخورد دارید. در این مدل پاکت جاروبرقی باید پس از هر بار پر شدن دور انداخته‌شده و با پاکت نو جایگزین شود. از مزیت‌های جاروبرقی بدون کیسه این است که نیازی به خرید کیسه‌های گردوغبار گران‌قیمت ندارد و همین امر موجب کاهش هزینه‌هاست.

از معایب آن‌هم می‌توان به این نکته اشاره کرد که گنجایش مخزن آن‌ها محدود است (متوسط ۶٫ ۲ لیتر) و معمولاً زودتر ازآنچه انتظار دارید پر می‌شود و شما مجبورید در مدت‌زمان‌های کوتاه آن را تخلیه کنید. همچنین در زمان تخلیه مخزن گردوغبار و کرک به اطراف پراکنده می‌شود پس بهتر است آن را در یک فضای باز تخلیه کنید.

جاروبرقی بدون کیسه

جاروبرقی بدون کیسه ‌دارای یک مخزن است که می‌توان پس از هر بار پر شدن آن را خالی کرده و مجدداً از آن استفاده کرد. یکی از مزایای جاروبرقی کیسه‌دار این است که ظرفیت بیشتری نسبت به مدل‌های بدون کیسه‌دارند (متوسط ۲٫ ۴ لیتر) گردوغبار و آشغال‌ها در کیسه‌هایی جمع می‌شود که نیازی به تخلیه ندارند و به‌راحتی پس از پر شدن دور انداخته می‌شوند.
اگر از کیسه‌های برند استفاده کنید متوجه می‌شوید که آن‌ها دارای یک فیلتر اضافی برای جلوگیری از خروج گردوغبارند. فراموش نکنید که در صورت خریداری این مدل جاروبرقی باید یک هزینه مادام‌العمر بابت خرید کیسه بپردازید.
برای راهنمای خرید جاروبرقی بهتر است بدانید که هر دو نوع جاروبرقی کیسه‌دار و بدون کیسه هنگام پر شدن کیسه یا مخزن قدرت مکندگی خود را از دست می‌دهند و به‌ویژه جاروی بدون کیسه ممکن است باعث انتشار آلرژن ها (مواد حساسیت‌زا) از جارو به داخل اتاق شود. اگر قصد خرید این مدل از جارو رادارید حتماً هنگام تخلیه آن در محیط خارج از خانه، از دستکش و ماسک استفاده کنید (در صورت بروز حساسیت).

جارو برقی رباتیک
معرفی جارو برقی رباتیک

جاروبرقی رباتیک

جاروی رباتیک به ‌عنوان جاروبرقی جدید وارد بازار شده‌اند. این مدل هنوز نتوانسته در قدرت جاروکشیدن (به‌ویژه فرش‌ها) با جاروبرقی‌های معمول رقابت کند اما می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای خانه‌های کوچک باشد. این جاروها کوچک‌اند و به بدون دخالت و کمک شما قادر به تمیز کردن خانه شما هستند. برخی از آن‌ها با استفاده از اپلیکیشن خاص می‌تواند توسط گوشی همراهتان کنترل شود. توجه داشته باشید که جاروبرقی رباتیک برای تمیز کردن پله، کنجی‌ها و شیارها مناسب نیست.

لوازم جانبی و کاربردی جاروبرقی

علاوه بر خرید جاروبرقی باید به نوع و میزان لوازم جانبی آن‌هم دقت کنید. پیش از خرید بررسی کنید که به چه نوع لوازم جانبی نیاز دارید. اکثر جاروبرقی‌ها دارای سَری ترکیبی هستند. این نوع سَری برای انواع مختلف سطوح زمینی مناسب است و می‌توانید آن را برای جابجایی از فرش به سطح سخت تغییر دهید. در مدل‌های پیشرفته‌تر با تغییر سطح به‌صورت خودکار تنظیمات خود را تغییر می‌دهد. برس های توربو برای جمع‌آوری مو حیوانات خانگی و گردوغبار داخل فرش بسیار مناسب است.

برخی جاروبرقی‌ها دارای جعبه تجهیزات و لوازم جانبی هستند که در شرایط مختلف و با توجه به سطوح و مکان‌های خاص می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این جعبه دارای تجهیزاتی ازجمله، سَری مخصوص تمیز کردن شیارها، برس غبارروبی، ابزار چندکاره که چندین کار را انجام می‌دهند، است. همچنین برخی دارای ابزار مینی توربو، که برای خرید آن باید پول بیشتری بپردازید.

برس چرخشی به شما این امکان را می‌دهد تا موی حیوانات خانگی، کرک، پرز و الیاف را از روی فرش و یا مبلمان کاملاً پاک‌کنید. با استفاده از برخی ابزارها می‌توان بالای درب و پنجره که از دسترس دور هستند را تمیز کرد. با ابزار تمیزکننده تشک می‌توانید گردوغبار و آلودگی‌هایی که تا عمق تشک نفوذ کرده‌اند را تمیز کنید.

لوله‌های اضافی که قابلیت بلندتر کردن طول دسته جاروبرقی را به شما می‌دهند می‌تواند در تمیز کردن نقاط دور از دسترس مثل بالای چوب‌پرده، دیوار و … به شما کمک کند. پیش از انجام هر اقدامی راهنمای خرید جاروبرقی و راهنمای تجهیزات جاروبرقی
را مطالعه بفرمایید.

برای خرید جاروبرقی لازم است به این نکته توجه کنید که اگر در منزلتان سطوح مختلف و یا فرش‌ها و قالیچه‌هایی باضخامت متفاوت دارید حتماً دستگاهی را انتخاب کنید که تنظیمات سَری آن به‌صورت خودکار و با فشار یا حرکت اهرم که روی دسته تعبیه‌شده است و بدون نیاز به خم شدن، با توجه به سطوح مختلف تغییر کند. مدل‌های ارزان‌تر برای تنظیمات سَری بر روی خود آن دکمه یا اهرمی دارند که با فشار دادن یا تغییر جهت آن می‌توانید تنظیمات سَری جارو را به مدل موردنیاز تغییر دهید.

نکاتی که راهنمای خرید جاروبرقی شماست

۱٫ وزن جاروبرقی اهمیت بسیاری دارد. این فاکتور می‌تواند از ۲ تا ۱۰ کیلوگرم متغیر باشد. اگر برای جارو کشیدن منزلتان نیاز به حمل مداوم جارو دارید، به‌عنوان‌مثال جارو کشیدن پله‌ها، کنجی‌ها و … بهتر است جاروبرقی سبک انتخاب کنید.

۲٫ صدای جاروبرقی از موارد مهم است. برخی از جاروها چنان صدایی دارند که انگار کنار جاده ایستاده‌اید. برخی دیگر اما صدای بسیار کمی دارند. برای جاروکشید بهتر و ایجاد مزاحمت کمتر در خانه می‌توانید جاروبرقی بدون صدا را در لیست خرید خود قرار دهید.

۳٫ نیروی فشار و کشش جاروبرقی را جدی بگیرید. این فاکتور به طراحی سَری جاروبرقی بستگی دارد. برخی از جاروبرقی‌ها برای سطوح به‌ویژه فرش‌های ضخیم به‌سختی حرکت می‌کنند. مدلی را انتخاب کنید که برای کشیدن یا فشار (رفت‌وآمد سری جارو) دست شمارا خسته نکند.

۴٫ اگر مدل سیم‌دار را انتخاب می‌کنید حتماً طول کابل برق آن را چک کنید. معمولاً در جاروبرقی‌های ارزان‌تر طول کابل کمتر است. متوسط طول کابل باید بین ۶ تا بیش از ۱۵ متر باشد. طول بلند کابل شمارا از شر پیدا کردن و جابه‌جایی مدام پریز خلاص می‌کند.

۵٫ گنجایش جمع‌آوری گردوغبار به مدل نوع جارویی که خریداری می‌کنید بستگی دارد. میزان ظرفیت جاروها از نیم لیتر شروع‌شده و به بیش از ۴ لیتر نیز می‌رسد. اگر متراژ محلی که جارو می‌کنید زیاد است بهتر است جاروبرقی‌های ظرفیت بالا را خریداری کنید و دیگر مجبور به تخلیه زودبه‌زود کیسه جاروی خود نیستید.

۶٫ عدم آزادسازی آلرژن ها فاکتوری مهم برای انتخاب یک جاروبرقی خوب است. انتشار گردوغبار به بیرون زمانی اتفاق می‌افتد که یا سیستم داخل بسته و کیپ است و یا فیلترها کیفیت بالایی نداشته و به‌صورت مؤثری عمل نمی‌کنند.

۷٫ جاروبرقی‌ها باید دارای برچسب انرژی باشند تا نشان دهند میزان مصرف انرژی آن‌ها چقدر است. همچنین در مورد میزان قدرت مکندگی و ذخیره گردوغبار باید به شما اطلاعات کافی داده شود. بعضی ا زمردم فکر می‌کنند جاروبرقی‌های کم‌مصرف در تمیز کردن کیفیت بالایی ندارند درصورتی‌که این تفکر اشتباه است. این دو موضوع هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند.

۸٫ اگر فروشنده اجازه می‌دهد جاروبرقی را روشن کنید. این امکان برای شما به وجود می‌آید که میزان صدای دستگاه و مانور آن چقدر است. اگر احساس کردید به کف زمین می‌چسبد و حرکت دادن آن به‌سختی انجام می‌گیرد بهتر است مدل دیگری را انتخاب کنید.

۹٫ آن را روی زمین به‌صورت درازکش قرار دهید. اگر قصد تمیز کردن قسمت زیرین لوازم خود رادارید باید امتحان کنید که آیا جاروی شما توانایی رفتن در محل‌های تنگ و باریک را دارد یا خیر. برخی از مدل‌ها توانایی تمیز کردن این قسمت‌ها را ندارند و شما مجبورید برای جارو کشیدن لوازم خود را جابه جا کنید.

۱۰٫ کیسه و فیلترها را بررسی کنید و با نحوه تعویض و جابه‌جایی آن آشنا شوید. مطمئن شوید که فیلترها به‌راحتی از دستگاه خارج می‌شوند و اینکه آیا قابلیت شست‌وشو دارند یا نه؟

بهترین جاروبرقی‌ های پرفروش زیر ۲ میلیون تومان موجود در بازار

8 دیدگاه‌ها

  1. جارو برقی های ایرانی که اصلا به درد نمیخوره جارو برقی اگه میخواین بخرید فقط بوش اصلا صدا نداره موقع جارو برقی کشیدن انگار نه انگار که روشن

    • اگه قیمتش برات مهم نیست حتما جاروبرقی بوش بخر هرکی خرید راضی بوده فقط اینکه حواست باشه از نمایندگی خود بوش بخری اما اگه قیمتش برات مهم که جاروبرقی خوب ایرانی هم میتونی پیدا کنی، من خودم جارو برقی ال دارم

  2. خیلیا برای خرید جاروبرقی اصلا توجه نمیکنند به اینکه خونشون بزرگ یا کوچیک با اینکه متراژ خونه برای انتخاب و خرید جاروبرقی خیلی اهمیت داره

  3. با توجه به این آپارتمان های کوچیکی که داریم بهتره یه جارو برقی جمع و جور کوچیک بگیریم اصلا به نظر من جارو شارزی بهتر از جارو برقی هم میتونه باشه

  4. لطفا یه مقاله در رابطه با بهترین جاروبرقی 2019 تو سایتتون بزارید دستمون بیاد که باید چه جارو برقی بخریم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید