راهنمای خرید یخچال‌ فریزر ، معرفی انواع یخچال از دوقلو تا ساید بای ساید، از ایرانی تا خارجی

12
235
راهنمای خرید یخچال فریزر
بهترین یخچال فریزر

 با دیجی‌هوم در مقاله راهنمای خرید یخچال‌ فریزر ، معرفی انواع یخچال‌ فریزر از دوقلو تا ساید بای ساید، از ایرانی تا خارجی، همراه باشید تا با بایدها و نبایدهای خرید یخچال فریزر آشنا شوید.

 انتخاب یخچال‌ فریزر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر تصمیم اشتباهی بگیرید ممکن است با مشکلات زیادی روبه‌رو شوید. یخچال‌ فریزر یکی از مهم‌ترین لوازم‌ خانگی است که قرار است سال‌های زیادی حتی یک دهه و بیشتر در منزل ما قرار بگیرد؛ بنابراین انواع یخچال از ابعاد مختلف مثل شکل، اندازه، ویژگی‌هایی همچون آب‌سردکن، یخ‌ساز، برچسب انرژی و … قابل‌ بررسی و مقایسه است.

 همچنین شما می‌بایست به برند دستگاه توجه کنید با توجه به خواسته و بودجه خود می‌توانید بهترین یخچال‌ فریزر ایرانی یا یخچال‌ فریزر خارجی انتخاب کرده و با بررسی ویژگی‌های مختلف آن را خریداری کنید. در خرید و انتخاب یخچال‌ فریزر مورد نظرتان ممکن دچار اشتباهاتی شوید که این اشتباهات از پیش از رفتن به فروشگاه جهت خرید و حتی در حین خرید و پس‌ از آن ممکن است رخ بدهد.
برای جلوگیری از بروز چنین اشتباهاتی در راهنمای خرید یخچال‌ فریزر انواع مدل‌های یخچال را به همراه معایب و مزایای آن به شما معرفی می‌کنیم. پیش از خرید از تمام مدل‌ها، ویژگی‌ها و قیمت‌ها اطلاعات کافی کسب کنید.

یخچال‌ فریزر یکی از مهم‌ترین لوازم‌ خانگی است که قرار است سال‌های زیادی در منزل ما قرار بگیرد؛ بنابراین بهتر است انواع یخچال قبل از خرید به دقت بررسی شود.

راهنمای خرید یخچال فریزر : معرفی انواع یخچال فریزر

 در مقاله راهنمای خرید یخچال‌ فریزر ما سعی داریم شما را در انتخاب این وسیله حیاتی برای منزلتان یاری کنیم. انواع یخچال فریزی که با آن‌ها آشنا خواهید شد:

   1. یخچال‌ فریزر فری استندینگ
   2. یخچال فریزر یکپارچه
   3. یخچال فریزر دوقلو
   4. یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال‌ فریزر فری استندینگ

 برای راهنمای خرید یخچال‌ فریزر از استایل فری استندینگ شروع می‌کنیم. یخچال‌ فریزرهای فری استندینگ از رایج‌ترین و ارزان‌ترین یخچال‌ های موجود هستند. این مدل با طراحی بلند و گنجایش مناسب در یک دستگاه واحد می‌تواند برای خانواده‌های کم‌جمعیت گزینه مناسبی باشد.

 فری استندینگ یا یک درب است یا به‌صورت یخچال‌ فریزر دو درب به بازار ارایه می‌شود. این یخچال برای انواع آشپزخانه مناسب است و نیازمند جای زیادی نیست. این نوع از یخچال‌ها درون خود جایی هم برای فریزر دارند. فریزر موجود در این یخچال‌ها یا به‌صورت فریزر در بالا و یا به‌صورت فریزر در پایین هستند.

یخچال فریزر فری استندینگ
راهنمای خرید یخچال فریزر فری استندینگ

 نوع تغذیه و عادات غذایی شما می‌تواند در انتخاب یخچال‌ فریزر دخیل باشد. به این صورت که اگر معمولاً از مواد غذایی تازه استفاده می‌کنید و سروکار کمتری با فریزر دارید، بهتر است از یخچال‌ های فریزر در پایین استفاده کنید زیرا مجبور نیستید برای هر بار استفاده از یخچال تا کمر خم شوید. در غیر این صورت فریزرهای در بالا دسترسی بهتری برای شما خواهند داشت.

 یخچال‌ فریزرهای فری استندینگ ظرفیتی برابر با ۲۰۰ الی ۳۰۰ لیتر دارند. این نوع یخچال‌ها نصب و جابه‌جایی ارزان و راحتی دارند. همچنین مصرف برق این استایل بسیار کمتر از سایر استایل ها مثل ساید بای ساید است. در این مدل تنوع رنگ، اندازه و قیمت را می‌توان شاهد بود.

 در مدل های ارزان قیمت ، شما نباید انتظار تکنولوژی‌ برتری همچون عدم برفک زدگی، کنترل لمسی و … را داشته باشید. این نوع از یخچال ظرفیت خیلی زیادی ندارد و برای خانواده‌های پرجمعیت و یا میزان زیاد مواد غذایی گنجایش ندارد درصورتی‌که نیاز به طبقات یا فضای بیشتری دارید می‌توانید مدل‌های بلندتر را انتخاب کنید. 
 همچنین مدل‌های کوچک‌تری از این نوع یخچال موجود است که می‌تواند زیر کابینت آشپزخانه شما قرار بگیرد. یخچال‌های فری استندینگ دارای پهنای ۵۵ الی ۶۵ سانت، ارتفاع ۱۸۰ الی ۱۹۰ و عمق ۶۰ الی ۶۵ سانتیمتر می‌باشند.

مقاله‌های مرتبط از دیجی‌هوم:

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی ، با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت

یخچال‌ فریزر یکپارچه

 یخچال‌ فریزرهای یکپارچه با ظاهری صاف و یکدست می‌تواند جلوه زیبایی به آشپزخانه شما ببخشند. این نوع یخچال‌ها در طول و عرض‌های مختلف برای فضاهای متفاوت وجود دارند. یخچال‌های یکپارچه به‌راحتی با کابینت‌های آشپزخانه کاور می‌شوند و فضای مدرن و شیکی به آشپزخانه شما می‌دهند.

 این نوع یخچال دارای دو نوع درب مختلف است Door on door یا درب ریلی. بسیاری از افراد از دو نوع درب این نوع یخچال مطلع نیستند و انتخاب درب مناسب برای فضای آشپزخانه شما بسیار مهم است. در نوع Door on door درب توسط یک لولا به یخچال متصل شده است و در نوع کشویی درب توسط یک ریل در جای خود قرارگرفته است. به‌محض اینکه درب یخچال باز می‌شود، درب در امتداد ریل حرکت می‌کند.

یخچال فریزر Door in Door
یخچال فریزر Door in Door

 اگر برای اولین بار است که قصد خرید یخچال یکپارچه رادارید بین این دو نوع درب حق انتخاب دارید و اگر قصد تعویض یخچال یکپارچه قدیمی خود رادارید توجه کنید که کدام نوع درب رادارید و با مشابه همان تعویض کنید. مدل یخچال‌های یکپارچه معمولاً دارای عمق ۶۰ الی ۶۵ سانتی، ارتفاع ۱۷۸ و عرض ۶۰ سانتیمتری هستند.

 یخچال‌های یکپارچه معمولاً در مقایسه با مدل فری استندینگ جزو دسته یخچال‌ فریزر کوچک به‌حساب می‌آیند. همچنین مقادیری نیز گران‌تر هستند. نصب آن می‌تواند کمی پیچیده باشد و برای این کار می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید. شما می‌توانید برای خرید این یخچال در صورت داشتن بودجه مناسب برندهای خارجی را انتخاب کنید و در غیر این صورت برندهای ایرانی باکیفیت و باقیمت مناسب در بازار موجود است.

یخچال‌ فریزر دوقلو

 یخچال‌ فریزرهای دوقلو دو فضای کاملاً مجزا برای یخچال و فریزر دارند، یکی از آن‌ها متعلق به یخچال و دیگری متعلق به فریزر است که هر دو ظرفیت قابل‌ توجهی جهت نگهداری مواد خوراکی را داراست. علاوه بر برندهای خارجی شما می‌توانید یخچال دوقلو ایرانی تهیه کنید که دارای کیفیت بالایی است.

 در هنگام خرید به ابعاد یخچال دوقلو توجه کنید، معمولاً ابعاد زیادی دارند و اگر قصد نگهداری آن در کنار یکدیگر رادارید باید با توجه به فضای لازم جهت باز شدن درب‌ها، فضای آن را در آشپزخانه پیش‌بینی کنید. ارتفاع این مدل یخچال از ۱۸۰ الی ۱۹۰ سانت، عرض ۱۲۰ الی ۱۳۰(هر دو کنار هم) و عمق ۵۵ الی ۶۸ سانتیمتر است.

در ادامه مبحث راهنمای خرید یخچال‌ فریزر باید اشاره‌کنیم که یخچال‌ فریزر دوقلو برعکس یخچال‌های ساید از انعطاف بیشتری برخوردارند و شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را جداگانه و حتی در محل‌های مختلف یا به‌صورت یکجا و در کنار هم نگهداری کنید.

مهم‌ترین ویژگی این نوع یخچال گنجایش زیاد آن است که به شما اجازه می‌دهد مواد تازه و فریزری بیشتری را در آن جای دهید. همچنین می‌توان از دیگر مزیت‌های آن به فریزر بدون برفک، صفحه‌نمایش دیجیتالی، آبسرد کن، یخ‌ساز، هشدار درب باز و … اشاره کرد.

 نام‌گذاری آن این است که دو درب آن در کنار یکدیگر قرارگرفته‌اند و یکی به فریزر و دیگری به یخچال تعلق دارد. از انواع ساید بای ساید می‌توان به یخچال‌های فرانسوی نیز اشاره کرد. این نوع یخچال‌ها دو درب در بالا مخصوص به یخچال دارد و دو کشو در پایین دارد که فریز است و یا یک یخچال‌فریزر ۴ درب است که دو درب آن به فریزر و دو درب دیگر به یخچال اختصاص داده‌شده است.
این مدل یخچال‌ها با توجه به مدل دارای گنجایش حدود ۳۰۰ الی ۶۰۰ لیتر هستند. این گنجایش در بین سه یا چهار قفسه یخچال، سه کشو فریزر و قفسه‌های درون درب تقسیم می‌شود.

 مدل‌های جدیدتر در حال دسترسی به تکنولوژی‌های بیشتری از قبیل، اتصال به وای فای و نصب اپلیکشن، کنترل دما و محتویات یخچال و صفحه‌نمایش لمسی باقابلیت ذخیره دستورالعمل‌های پخت، خرید مواد غذایی و حتی یادآوری تاریخ انقضای مواد غذایی درون یخچال است.
تمامی قفسه‌های درون این مدل قابلیت تنظیم دارند و مهم نیست که مواد غذایی شما چه اندازه‌ای دارند. نگران جای دادن آن داخل یخچال یا فریزر نباشید. قفسه‌هایی که درون درب‌ها تعبیه‌شده است مناسب ترین مکان برای نگهداری شیشه‌ها و بطری‌هاست است و در صورت باز بودن درب هم خنک نگاه داشته می‌شوند.
 با توجه به تنوع مدل و رنگ در بازار شما می‌توانید متناسب بارنگ آشپزخانه خود، رنگ و ظاهر یخچالتان را انتخاب کنید. بعضی افراد به یخچال مشکی و برخی دیگر به یخچال‌ فریزر سیلور و برخی دیگر نیز طرفدار رنگ سفید هستند. این روزها با پا گذاشتن انواع رنگ به دکوراسیون منازل، افراد زیادی به‌ویژه جوانان به یخچال‌فریزر رنگی علاقه نشان می‌دهند. یخچال‌های ساید بای ساید دارای هر سه رنگ سفید، سیلور و مشکی هستند.

 

علاوه بر ویژگی‌های کاربردی یخچال شکل ظاهری آن نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. یخچال علاوه بر اینکه یک وسیله موردنیاز برای خانه شماست می‌تواند تأثیر به سزایی در دکوراسیون منزلتان داشته باشد.

یخچال فریزر ساید بای ساید

 یخچال‌ های ساید بای ساید به دلیل ویژگی‌های خاص و اندازه بزرگ‌تر معمولاً از سایر مدل‌ها گران‌تر هستند. همچنین آن‌ها به دلیل اندازه بزرگ خود ممکن است جاگیر باشند و درصورتی‌که فضای آشپزخانه شما برای آن کوچک باید، هنگام رفت‌وآمد یا باز کردن درب یخچال با مشکل مواجه خواهید شد.

 در مقاله راهنمای خرید یخچال‌ فریزر باید به این نکته مهم اشاره شود که این مدل یخچال به دلیل وجود آبسرد کن و یخ‌ساز نیازمند اتصال به شیر آب است که این موضوع علاوه بر هزینه نصب اضافی موجب افزایش مصرف آب و همچنین مصرف برق می‌شود. همچنین فیلتر آب آن تقریباً هر ۶ ماه نیاز به تعویض دارد.
 در نظر داشته باشید که در صورت جابه‌جایی هزینه حمل یخچال‌ های ساید بیشتر از سایر مدل‌هاست؛ بنابراین اگر خانه شخصی ندارید و امکان دارد در فواصل زمانی کم منزل خود را تغییر دهید، یخچال ساید گزینه مناسبی برای شما نیست.

 اندازه‌گیری دقیق محل قرارگیری یخچال‌ های ساید اهمیت بسیار زیادی دارد. این نوع یخچال‌ها معمولاً عمق ۷۰ سانتی، عرض ۹۰ سانتی و ارتفاع بین ۱۷۵ الی ۱۸۰ سانتی‌متری دارند، همچنین شما باید از طرفین و بالای یخچال ۵ سانتیمتر اضافه جهت گردش هوا در نظر بگیرید.

راهنمای خرید یخچال فریزر
راهنمای خرید یخچال فریزر

نکات مهمی که راهنمای خرید یخچال‌ فریزر است و باید بدانید

– پیش از خرید یخچال مطمئن شوید که ارتفاع و عرض و عمق یخچال با فضای آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد. نکته بسیار مهم در خرید یخچال‌ فریزر این است که از ابعاد یخچال موردنظرتان غافل نشوید. مطمئناً حس بدی خواهید داشت که پس از خرید یخچال متوجه شوید که برای آن جای کافی ندارید. پس حتماً پیش از خرید فضای خالی آشپزخانه خود را در نظر بگیرید.
– یکی از نکات بسیار مهم در راهنمای خرید یخچال‌ فریزر و گنجایش مناسب این است که باید به عادات غذایی خود توجه کنید که چه میزان گنجایش برای شما کافی است؟ آیا فضای بیشتری برای یخچال موردنیاز است (ظرفیت ۳۰/۷۰) یا اینکه نیاز به‌جای بیشتری برای فریزر دارید (ظرفیت ۴۰/۶۰) و درنهایت اینکه گنجایش موردنیاز شما به‌صورت نصف است که مناسب ترین گزینه برای شما انتخاب ظرفیت ۵۰/۵۰ است.
– میزان باز شدن درب، موقعیت مکانی و دسترسی یخچال را در نظر بگیرید تا یخچال‌ فریزرتان مورداستفاده راحت‌تری قرار بگیرد.
– دستگاه شما حداقل ۵ سانتیمتر از بالا و ۵ سانتیمتر از طرفین نیاز به فضای آزاد جهت گردش هوا و تهویه مطبوع دارد.
– اگر یخچالتان نیاز به لوله‌کشی دارد باید حدوداً یک و نیم متر از منبع آبی که قصد اتصال به آن رادارید فاصله داشته باشد.
– پیش از خرید یخچال را کاملاً چک کنید. کشوها و درب‌ها را باز و بسته کنید.
– از نمایندگی‌های مجاز خرید کنید و علاوه بر دریافت دفترچه راهنمای آن ،در مورد جزییات از فروشنده سؤال کنید.
– یخچال را خوب بررسی کنید تا دارای محفظه‌های مخصوص نگهداری تخم‌مرغ، لبنیات، بطری و … باشد.
– اگر از طرفداران محیط‌زیست هستید حتماً به برچسب انرژی یخچال‌فریزر موردنظر خود دقت کنید. یخچال فریزری را انتخاب کنید که علاوه بر کارایی بالا، انرژی کمتری مصرف کند. برچسب انرژی نصب‌شده روی دستگاه‌های مختلف، میزان مصرف انرژی آن دستگاه را نشان می‌دهد. در این برچسب، هر سطح مصرف با یکی از حروف A تا G که هر یک دارای یکرنگ خاص می‌باشند، نشان داده می‌شود.
 هر چه مصرف انرژی دستگاه موردنظر به سطح A نزدیک‌تر باشد، بازدهی بیشتری دارد. سطح A بهینه‌ترین سطح مصرف انرژی و بازدهی است و حرف G نشان‌دهنده پرمصرف‌ترین سطح مصرف انرژی است.

معرفی بهترین یخچال‌ فریزر های ایرانی برای خرید در سال ۹۹

12 دیدگاه‌ها

 1. من برای جهیزیه ام یخچال فریزر ایرانی خریدم خیلی هم راضی ام. یخچال فریزر بالا و پایین. بالاش فریزر پایینش یخچال. اسنوا گرفته ام تو این چند سال هم خیلی خوب داره کار میکنه

 2. هیچی مثل یخچال فریزر خارجی نمیشه ولی تو این شرایط اگه یه قطعه اش خراب بشه خیلی هزینه اش بالا میشه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید