راهنمای خرید جارو شارژی و مقایسه جارو شارژی با جاروبرقی

9
169
راهنمای خرید جارو شارژی
راهنمای خرید جارو شارژی

دیجی‌هوم در مقاله راهنمای خرید جارو شارژی با معرفی انواع جارو شارژی شما را راهنمایی می کند تا منا‌سب‌ترین جارو شارژی موجود در بازار ایران را خریداری کنید. جارو شارژی از آن دسته لوازم‌ خانگی است که هنوز بر سر ضروری بودن یا نبودنش اختلاف‌نظر است اما بسیاری از خانواده ترجیح می‌دهند در کنار جاروبرقی از جارو شارژی نیز استفاده کنند.
این مدل از جارو برای جاروکشیدن های سریع و فوری بسیار کارآمد است و نیاز نیست که از جاروبرقی بزرگ و سنگین استفاده کنیم. همچنین بسیاری از افراد از این جارو برای مکان‌های مختلف، منزل، اتومبیل (برخی از این جاروها به جارو شارژی خودرو یا جارو شارژی ماشین معروف است)، داخل کمد دیواری و انباری و … استفاده می‌کنند. در مقاله راهنمای خرید جارو شارژی انواع جارو شارژی را به شما معرفی کرده و سعی داریم بین جاروبرقی و جارو شارژی نیز مقایسه‌ای داشته باشیم.
• مقایسه‌ای بین جارو شارژی و جاروبرقی
• انواع جارو شارژی
• نکاتی مفید که راهنمای خرید جارو شارژی شما هستند

انتخاب جارو شارژی
انتخاب جارو شارژی

مقایسه‌ای بین جارو شارژی و جاروبرقی

جاروبرقی یک دستگاه کوچک پلاستیکی است که نقش پررنگی در زندگی هر یک از ما ایفا می‌کند. تصور کنید که در خانه‌هایمان جاروبرقی نداشتیم. چه اتفاقی می‌افتاد؟ جاروهای چوبی سنگین و سنتی را به یاد می‌آورید؟ همراه با خاک‌اندازهای دسته‌کوتاه، در زمان‌های نه‌چندان دور کل ابزار ما جهت جارو کردن خانه بودند.
خانم‌های که باید کل خانه را به‌صورت خمیده جارو می‌کشیدند و بعدازآن زمان زیادی را صرف گردوغبارگیری ناشی از جارو می‌کردند. امروزه با استفاده از جاروبرقی‌های پیشرفته و پرقدرت نه‌تنها گردوخاکی هنگام جارو کشیدن بلند نمی‌شود بلکه خود وسیله‌ای مفید جهت جمع‌آوری گردوغبار از خانه است. دیگر نیازی به خمیده جارو زدن نیست و دیگر آسیبی ستون فقرات، کمر و ریه‌ها را تهدید نمی کند.

برای راهنمای خرید جارو شارژی باید بین دو دستگاه جاروبرقی و جارو شارژی مقایسه‌ای انجام بدهیم. جاروبرقی همان‌طور که یک دستگاه کارآمد و ضروری در هر خانه است از طرف دیگر می‌تواند مخل آسایش نیز باشد. برخی از مدل‌های آن صدای زیادی داشته و آزاردهنده هستند. برخی دیگر وزن زیاد دارند و هنگام جاروبرقی کشیدن برای جابجایی آن‌ها به مشکل خواهیم خورد.
وزن جاروبرقی‌ها تا حدود شش یا هفت کیلوگرم است درحالی‌که جارو شارژی وزنی برابر با سه کیلوگرم یا حتی کمتر دارد. برخی از جاروبرقی‌ها لوازم جانبی خاصی ندارند و عده‌ای دیگر بیش‌ازحد لوازم جانبی دارند. همچنین جاروبرقی‌ها ممکن است برای تخلیه سطل و یا کیسه‌های آن چالش‌برانگیز باشند. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با آن روبه‌رو شویم سیم جاروبرقی است، حتی اگر دستگاه شما سیم بلند هم داشته باشد باز برای جارو کشیدن نقاط دورتر نیاز به تعویض پریز برق است.

پیشرفت تکنولوژی همواره در خدمت راحتی بشر بوده است. جارو شارژی نیز یکی از همین تکنولوژی‌هاست که به‌عنوآنجایگزینی برای جاروبرقی یا حداقل در کنار آن در نظر گرفته‌شده است تا مشکلات و سختی‌های استفاده از جاروبرقی را برای کاربران مرتفع کند.

به‌عنوان‌ مثال برای انتخاب جاروی موردنظر خود باید انتخاب کنید که آیا جاروی با کیسه قابل تعویض می‌خواهید که در هر بار پر شدن کیسه آن را با کیسه جدید تعویض کنید و یا جارویی را خریداری کنید که محفظه ذخیره برای آشغال‌های جمع‌آوری‌شده دارد.
در هر دو صورت مدام باید کیسه یا محفظه را چک کنید تا به‌موقع آن را تخلیه کرده و از آسیب رسیدن به موتور جلوگیری کنید. به این نکته توجه کنید که پس از خرید جارو با کیسه قابل تعویض هزینه خرید کیسه را نیز در هر بار پر شدن آن باید بپردازید البته امتیازی که این مدل دارد این است که نیازی به تخلیه آن و استفاده دوباره نیست درنتیجه آلودگی ناشی از گردوغبار هم ایجاد نمی‌شود؛
اما در جارو شارژی نیازی به این کار ندارید و معمولاً آن‌ها دارای محفظه شفافی هستند که به‌راحتی می‌توانید ببینید در چه زمانی نیاز به تخلیه دارند.
توجه کنید که در هر دو نوع مدل جاروبرقی و جارو شارژی نیاز به تعویض فیلتر دارید؛ زیرا با تعویض به‌موقع آن سلامت دستگاه خود را تضمین می‌کنید. با خرید جارو شارژی هزینه‌های جانبی کمتری باید پرداخت کنید و این ازنظر اقتصادی برای شما مقرون‌به‌صرفه تر است.
یکی از مزایای جاروبرقی نسبت به جارو شارژی این است که شما نگرانی از بابت تمام شدن شارژ و باطری آن ندارید اما این نکته را در نظر بگیرید که از این جارو در صورت داشتن شارژ کافی می‌توانید در محل‌هایی استفاده کنید که به پریز برق دسترسی ندارید. در راهنمای خرید جارو شارژی به مزایا و معایب جارو شارژی نسبت به جاروبرقی دقت کنید.

انواع جارو شارژی
انواع جارو شارژی

راهنمای خرید جارو شارژی : انواع جارو شارژی

با خرید جارو شارژی خوب درواقع یک دستگاه متناسب با سبک زندگی خود انتخاب می‌کنید. انواع مختلفی از جارو شارژی موجود است که با توجه به نیازهای خود می‌توانید هر مدلی که برای شما مناسب‌تر است را انتخاب کنید. جارو شارژی ایستاده، دستی، رباتی، عصایی و … از انواع مختلف این محصول است. برخی از آن‌ها توانایی تبدیل به جاروی ایستاده و یا خوابیده رادارند.

جارو شارژی ایستاده
جارو شارژی ایستاده

جارو شارژی ایستاده

جارو شارژی ایستاده از انواع جارو شارژی دسته ‌بلند است و یکی از رایج‌ترین انواع جارو است که در بیشتر خانه‌ها پیدا می‌شود. معمولاً آن‌ها دارای یک اهرم تنظیم دسته هستند که با استفاده از آن می‌توان طول دسته و زاویه دسته را برای راحتی بیشتر و با توجه به سطوحی که قصد تمیز کردنشان را دارید، تنظیم کنید.
این جارو با توجه به برند شرکت تولیدکننده و ویژگی‌هایی که دارد در قیمت‌های مختلف به مشتریان عرضه می‌شود. این جاروها داری موقعیت ایستاده، سطل مخصوص جمع‌آوری آشغال و زباله، لوازم جانبی جهت تمیز کردن گوشه‌ها و پله‌های منزل، توانایی جارو کشیدن فرش و کف‌پوش‌هایی از جنس سنگ، پارکت، سرامیک و … هستند. اگر از جاروی خود توقع دارید که تا اعماق فرش را تمیز کند این مدل بهترین گزینه برای شماست.

جارو شارژی کانیستر

جاروی کانیستر، از جارو شارژی‌های محبوب به‌ویژه در انگلستان است. شما می‌توانید بدنه جارو را به هر مکانی که دلخواهتان است جابجا کنید. این جارو از یک موتور قدرتمند استفاده می‌کند و همچنین برای جاروکشیدن پله‌ها بسیار مناسب است.
از طرفی امکان تنظیم دسته آن را با توجه به ارتفاع سطوح موردنظرتان دارید. ازنظر ویژگی اشتراکات بسیاری با مدل ایستاده داشته و البته پویایی و تحرک آن نسبت به مدل‌های ایستاده بیشتر است. این مدل جارو شارژی نسبت به نوع ایستاده سبک‌تر است.
برای هل دادن این جارو به اطراف باید خم‌شده و آن را جابجا کنید. برای کشیدن آن باید از لوله جارو گرفته و آن را بکشید و این کار ممکن است به آن آسیب برساند.

جارو شارژی هوشمند یا ربات

یکی از جدیدترین جاروها در مقاله راهنمای خرید جارو شارژی جارو شارژی هوشمند یا ربات است. ممکن است در ابتدا یک محصول جدید به نظر برسد که هنوز امتحان خود را پس نداده اما درواقع کارهای زیادی برای تمیز نگاه‌داشتن کف خانه شما انجام می‌دهد.
به‌راحتی بر روی کف‌پوش و فرش حرکت می‌کند و آن‌ها را از هرگونه آشغال و گردوخاک پاک می‌کند. این مدل جارو شارژی در تمیزکاری به‌پای مدل‌های فول سایز نمی‌رسد اما حداقل به طولانی شدن فواصل جاروکشی خانه شما کمک می‌کند.
این دستگاه بی‌سیم، باقابلیت برنامه‌ریزی و کنترل از راه دورو برنامه‌های مختلف جهت تمیزکاری‌اند، برخی از آن‌ها دارای اپلیکیشن نیز هستند. در برخی از این مدل‌ها حتی امکان تخلیه از راه دور نیز فراهم‌شده است.

سایر مقاله‌های مرتبط از دیجی‌هوم:

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا ، برای مقابله با آلودگی هوای تهران

جارو شارژی دستی

جارو شارژی دستی یک مینی جارو شارژی کوچک برای تمیزکاری‌های کوچک و پیش‌پاافتاده است. این دستگاه برای تمیزکاری‌های سریع و راحت بسیار مناسب هستند. همچنین این نوع جارو برای تمیز کردن ماشین به‌عنوآنجارو شارژی ماشین یا خودرو نیز گزینه خوبی است. این دستگاه به‌خوبی شارژ نگه‌داشته و نیاز به سیم ندارند.

جارو شارژی عصایی

این نوع جارو شارژی از مدل‌های دیگر در راهنمای خرید جارو شارژی است و به‌عنوان مدلی مابین جارو شارژی دستی و ایستاده طراحی‌شده است. این مدل قدرت مانور بسیار بالا و قدرت تمیزکنندگی بسیار خوبی دارد.
جارو شارژی عصایی را به‌راحتی می‌توانید در هر قسمتی از خانه که دوست دارید نگهداری کنید و همچنین بسیار سبک‌وزن است و برای جابجایی آن به مشکل برنخواهید خورد. ازآنجایی‌که این نوع جارو بدون سیم و با استفاده از باطری کار می‌کند به‌راحتی توانایی تمیز کردن محل و نقاطی را که جاروبرقی به آن قسمت نمی‌رسد را دارد.
با استفاده از این مدل جارو فرش‌ها و سطوح چوبی و سخت به‌خوبی هرچه‌تمام‌تر تمیز خواهند شد. درصورتی‌که در ناحیه بازوی خود احساس ناراحتی و ضعف می‌کنید جارو شارژی عصایی به دلیل وزن سبکش گزینه بسیار مناسبی است.

جارو شارژی با محفظه خلأ

یکی دیگر از مدل‌های ارائه‌شده در راهنمای خرید جارو شارژی ، مدل جارو با محفظه خلأ است. این جاروبرقی دارای یک محفظه بزرگ خلأ برای جمع‌آوری آشغال‌ها و ذرات است. در بدنه آنجا چرخ کارگزاری شده تا به‌راحتی حرکت کند و دارای یک لوله و دسته‌بلند است. این مدل از جارو شارژی ازنظر فیزیکی شباهت بیشتری به جاروبرقی دارد.

بهترین جاروبرقی‌ های پرفروش زیر ۲ میلیون تومان موجود در بازار

نکاتی مفید که راهنمای خرید جارو شارژی شما هستند

 • بسیاری از جاروهای امروزی با فیلتر HEPA کار می‌کنند (High Efficiency Particulate Air) این فیلترها ۹۹٫۹۷ درصد آلرژن های مضر و گردوغبار را جذب می‌کنند. این نوع فیلتر معمولاً نسبت به سایر فیلترها گران‌تر هستند اما هزینه بیشتر به کارآمدی آن می‌ارزد. اگر به آسم یا آلرژی مبتلا هستید می‌توانید از فیلتر HEPA استفاده کنید. فیلتر HEPA تا زمانی که نیاز به تعویض نداشته باشد با آب تمیز می‌شود.
 • در انتخاب جارو شارژی خود به قدرت مکش آن توجه کنید. هر چه قدرت مکش بالاتر باشد نشان‌دهنده کیفیت بهتر آن است.
 • جهت انتخاب جارو شارژی مناسب به سبک زندگی خود دقت کنید. اگر از حیوانات خانگی مثل سگ و گربه نگهداری می‌کنید مطمئناً جاروی شما باید توانایی جمع‌آوری موی حیوانات از روی فرش یا کف‌پوش را داشته باشد.
 • اگر متراژ خانه شما زیاد است مسلماً جاروی باقدرت شارژ بالا و نگهداری و ذخیره شارژ بیشتر برای شما مناسب است. مسلماً دوست ندارید هنگام جارو کشیدن ناگهان شارژ جارویتان تمام شود.
 • درصورتی‌که عادت به تمیز کردن نقاط دور از دسترس و بلند را دارید از دستگاهی استفاده کنید که قابلیت بلند کردن دسته را داشته باشد تا در این‌گونه موارد با مشکل مواجه نشوید.
 • می‌توانید از جاروهایی که توانایی و قدرت مکش آب‌وخاک (جاروهای دومنظوره) رادارند برای استفاده بیشتر و مؤثرتر استفاده کنید.
 • ازآنجایی‌که بدنه اکثر جارو شارژی‌ها از جنس پلاستیک فشرده است هنگام حمل‌ونقل و جابجایی آن‌ها دقت زیادی داشته باشد.
 • جارو شارژی‌ها سری‌های متفاوت مثلثی، مستطیلی، گوشه‌دار و … دارند که برای تمیز کردن قسمت‌های مختلف خانه کاربرد دارند. هنگام خرید لوازم جانبی را تهیه کنید که به شما کمک بیشتری می‌کنند.
 • در راهنمای خرید جارو شارژی به نوع باطری و میزان طول عمر آن خیلی دقت کنید. معمولاً باتری‌های جارو ۸ ساعت شارژ در خود ذخیره نگاه می‌دارند اما در صورت استفاده مداوم از کیفیت و عمر آن کاسته می‌شود.
  جاروهای شارژی ۱۲ ولت از رایج‌ترین جاروهای موجود در بازار هستند. جاروهای شارژی به‌طور مداوم از ده دقیقه تا یک ساعت کار می‌کنند. در صورت خرابی و غیرقابل استفاده بودن باتری می‌توانید آن را با یک باطری جدید تعویض کنید.
  برای این کار به نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های مجاز مراجعه کنید. سعی کنید باتری‌های لیتیوم یونی تهیه کنید که به‌صورت فست شارژ هستند و از طرفی دیگر شارژ بیشتری هم در خود نگاه می‌دارند. در نظر داشته باشید هر چه قدرت موتور را بیشتر کنید شارژ سریع‌تر تمام می‌شود.
 • جاروهای پارویی یا ایستاده برای جاروکشیدن کف بسیار مناسب هستند و برای تمیز کردن گوشه‌ها جارو شارژی دستی گزینه خیلی خوبی هستند.
 • ظرفیت جارو را برحسب لیتر اندازه‌گیری می‌کنند و جارو شارژی معمولاً ظرفیتی برابر ۰٫۶ لیتر دارد درحالی‌که ظرفیت برخی از جاروبرقی‌ها به حدود دو لیتر نیز می‌رسد.

ممکن است پس از بررسی‌های فراوان در بین انواع جارو شارژی با استفاده از مطالب راهنمای خرید جارو شارژی به این نکته پی ببرید که احتیاج به بیش از یک مدل‌دارید و نیاز شما تنها با یک مدل خاص رفع نمی‌شود.

هر یک از مدل‌های موجود در بازار نقاط ضعف و قوت خاصی دارند و شما باید مدلی را انتخاب کنید که بیشترین کارآمدی را برای شما به همراه می‌آورد. بهترین جارو شارژی همانی است که بیشترین نیاز شما را برطرف می‌کند.

در بازار انواع خاصی از جاروهای شارژی هستند که توانایی انجام چندین کار باهم رادارند. جاروهایی فول سایز که به‌راحتی جمع شده و به یک جاروی کوچک تبدیل می‌شود. به‌عنوان‌مثال برخی مدل‌های جاروی ایستاده که به کانیستر بدل می‌شود. قابل‌ذکر است که دو مدل جاروبرقی‌های Handheld Vacuums وStick Vacuums معادل جارو شارژی‌های ما هستند.

9 دیدگاه‌ها

 1. جارو شارژی دستی یک مینی جارو شارژی کوچک برای تمیز کردم ماشین خیلی خوبه. کم جا هم هست تا یه جایی از خونه کثیف بشه خیلی راحت میتونی سریع تمیزش کنی

 2. جارو شارژی ایستاده خیلی خوبه ولی نمیشه جایگزین جاروبرقی کرد این مدل جاروشارژی ها برای تمیزکاری سریع خوبه برای تمیز کردن کل خونه نه

 3. جارو شارژی عصایی یه چیزی بین جارو شارژی دستی و جارو شارژی ایستاده است. من خودم خرید خیلی خوبه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید