معرفی برند ال جی – LG Brand

5
198
کمپانی ال جی
ساختمان شرکت ال جی

آن‌هایی که اهل دنیای دیجیتال و تازه‌های این جهان جذاب الکترونیکی هستند خوب می‌دانند که برند ال جی یکی از برندهای محبوب و پرآوازه در زمینه تولیدات الکتریکی و الکترونیکی است. حتی اگر هم اهل این دنیا نباشید با تبلیغات وسیع و همچنین نگاهی به لوازم موردنیاز خود و خانه خود درمی‌یابید که برند ال‌ جی یکی از پیشتازان این صنعت است.
لوازم‌خانگی ال‌ جی، گوشی‌های موبایل ال‌جی و به‌طورکلی لوازم برقی ال‌ جی همیشه مشتریان پر و پا قرصی در بازارهای مختلف جهانی داشته و دارد و هرساله طرفدارانش منتظر رونمایی از ابزار و لوازم جدید با جدیدترین تکنولوژی‌های به‌کاررفته در آن هستند. این‌که این برند همچنان باوجود رقبای سرسختی همچون سامسونگ، بوش، اپل (در زمینه تولیدات موبایل) و … محبوب است علاوه بر کیفیت تولیدات می‌تواند ریشه در نوع مدیریت، استفاده از کارآمدترین متخصصان، الگو و اصولی داشته باشد که این شرکت به آن متعهد است و در این مقاله حتماً آن‌ها را ذکر خواهیم کرد.

علاوه بر آن بهتر است از ابتدا با تاریخ تولد برند ال‌ جی و سیر تحولی این برند آشنا شوید پس به این منظور با ما همراه شوید تا این مسیر پر افت‌وخیز محصولات LG را باهم بررسی کنیم.

مروری بر تاریخچه‌ای از ظهور برند ال جی تا به امروز


آیا می‌دانید برند ال جی برای کدام کشور است ؟ کشور سازنده ال جی کره جنوبی است. ال‌ جی توسط کوو این هوی پایه‌گذاری شد. کوو این هوی در سال ۱۹۰۷ در جئوسنگنام جنوبی کشور کره جنوبی متولد شد. او در یک خانواده سنتی و پرجمعیت رشد و نمو پیدا کرد. کوو این هوی در زمان تحصیل با لی بیونگ چول که بعدها مؤسس سامسونگ شد همکلاس بود.
او در زمینه فروش محصولات، روزنامه‌نگاری، تأسیس فروشگاه، واردات چوب و … فعالیت‌هایی داشته است. در سال ۱۹۴۷ شرکتی تأسیس کرد (شرکت لاکی) که کرم صورت به مشتریان عرضه می‌کرد، بسیاری از محصولات او به این دلیل که بسته‌بندی خوب و درب مناسبی نداشتند به شرکت عودت داده می‌شدند.
هوی راه‌حل این مشکل را در استفاده از درب‌های پلاستیکی دید بنابراین کارخانه پلاستیک‌سازی تأسیس کرد و باگذشت زمان علاوه بر درب پلاستیکی محصولاتی ازجمله برس مو، مسواک و … را نیز تولید کرد. هوی به این فعالیت‌ها بسنده نکرد و سرانجام کارخانه تولید لوازم الکترونیکی راه‌اندازی کرد که به گلداستار معروف شد.
همان‌طور که ذکر کردیم در سال ۱۹۵۸ برند ال‌ جی کار خود را با عنوان گلداستار (Goldstar) شروع کرد. این اتفاق تقریباً مقارن با پایان جنگ در کشور کره جنوبی بود. یکی از پیامدهای جنگ کره فراهم آوری شرایطی برای بازسازی ملی با ارتقای تولیدات الکترونیکی و لوازم‌خانگی داخلی بود و دقیقاً در همین زمان LG تأسیس شد.

تولیدات شرکت ال‌جی زیاد و موفقیت‌آمیز بود و از طرفی بیش از مصرف داخلی بود، درنتیجه مدیران تصمیم به صادرات محصولات ال‌جی به سایر کشورها گرفتند. گلدستار یکی از مجموعه‌های ال‌جی بود. سرانجام در ۲۸ فوریه سال ۱۹۹۵ گلداستار با لاکی کمیکال (Lucky Chemical) و آل اس کابل (LS Cable) ادغام شد.
شرکت لک هوی کمیکال Lak Hui Chemical یا لاکی در سال ۱۹۴۷ در زمینه بهداشتی و آرایشی تأسیس گردید. این شرکت پس از حدود پنج سال به تولید محصولات پلاستیکی روی آورد. این پلاستیک‌ها علاوه بر مصارف دیگر در بوردهای الکتریکی لوازم الکتریکی نیز کاربرد داشتند. این کمپانی برای خود ساختمانی عظیم ساخت که هم‌اکنون محل اصلی شرکت ال‌جی در کره جنوبی است. لک هوی در سال ۱۹۷۴ نام خود را به لاکی تغییر داد. ابتدا نام شرکت ال‌جی به لاکی گلداستار تغییر کرد و درنهایت برند ال‌جی الکترونیکس برای آن انتخاب شد. در این زمان حدود بیست‌وشش سال از مرگ مؤسس و پدر ال‌جی یعنی آقای هوی می‌گذشت.

موسس برند ال جی
موسس برند ال جی

در حال حاضر جو سئونگ جی مدیرعامل شرکت، سونگ دای هیون رئیس شرکت محصولات خانگی و راهکارهای تهویه هوا، برایان اون رئیس شرکت ارتباطات همراه / شرکت سرگرمی خانگی، کیم جین یانگ رئیس شرکت راهکارهای قطعات خودرو، اون سون هوآنگ رئیس شرکت راهکارهای تجارت ودیوید جئونگ مدیر ارشد مالی هستند.
همه زیرمجموعه‌های شرکت ال‌جی لزوماً فعالیت تولیدی و الکترونیکی ندارند، بخشی از آن‌ها در حوزه مخابراتی و بخشی دیگر در زمینه‌های آرایشی، بهداشتی، شیمیایی و … فعالیت می‌کنند. البته با توجه به شهرت محصولات الکتریکی ال‌جی بیش از ۶۰ درصد درآمد آن حاصل از تولید همین محصولات است. امروزه از برند ال‌جی در هر خانه می‌توان رد و نشانی پیدا کرد.

لوازم برقی خانگی ال جی
لوازم برقی ال جی


از جدیدترین لوازم برقی ال‌ جی و همچنین لوازم‌خانگی این برند می‌توان به ماشین لباسشویی ال‌ جی، ماشین ظرف‌شویی ال‌ جی، یخچال و فریزر ال‌ جی در مدل و رنگ‌های متنوع، انواع تلویزیون‌های آل ای دی و او آل ای دی (اولد) ال‌ جی، سوندبار ال‌ جی، جاروبرقی ال‌ جی، اجاق‌گاز و ماکروویو ال‌ جی، دستگاه تهویه هوای ال‌ جی، گوشی‌های موبایل ال‌ جی و … اشاره کرد.

اخلاق در ال‌ جی


اصول اخلاقی ال‌ جی گسترش فلسفه مدیریت برای مدیریت آزادتر و مسئولیت‌پذیری بیشتر است. از اهداف مهم ال‌جی ارزش قائل شدن برای مشتری و تأمین هر چه‌بهتر نیازهای آنان است. با توجه به عملیات و فعالیت‌های جهانی، ال‌ جی از قوانین کشورها، رقابت منصفانه، حفظ بالاترین استانداردهای تجارت تبعیت می‌کند.


LG یک شرکت هلدینگ بزرگی است که بیش از هفتاد شرکت دیگر زیر نظر آن فعالیت می‌کنند. در تمامی این شرکت‌ها جریان مدیریت بر پایه احترام جاری است.

تمامی کارمندان ال‌جی موظف هستند صادقانه کار کرده و تصمیمات خود را بر اساس اصول اخلاقی بگیرند. در مقابل ال‌جی از کارمندان خود حمایت کرده و در جهت حفظ و افزایش انگیزه آن‌ها اقدامات بی‌شماری انجام داده و همچنین برای فعالیت‌ها و عملکرد خوب کارکنان خود جایزه در نظر می‌گیرد. افراد زیادی در سرتاسر جهان برای شرکت ال‌جی کار می‌کنند که تعداد آن‌ها بیش از ۱۴۰ هزار نفر تخمین زده شده است.

ال‌ جی اذعان دارد که همواره در پی جذب مشتریانی با حساسیت‌های بیشتر است، کسانی که با کشف چیزهای جدید و چالش‌های جدید زندگی با کیفیت‌تری برای خود می‌سازند. بااینکه امروزه مارک ال‌ جی بیشتر با شعار زندگی خوب است شناخته‌شده است اما جالب است بدانید این شرکت در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹ با شعار تکنولوژی آینده به فعالیت خود ادامه می‌داد.
حتی می‌توان اهمیت اصول اخلاقی را در طراحی لوگوی این شرکت مشاهده کرد. مارک ال‌ جی با حروف بزرگ در یک دایره قرار گرفته که به مهم‌ترین هدف شرکت یعنی بشریت در رأس اشاره دارد. شرکت ال‌جی می‌گوید لوگوی آن‌ها بیان‌کننده یک ارتباط طولانی با مشتریان و جلب رضایت آن‌هاست و در یک جمله باید گفت که بشریت استوار است. لوگوی ال‌جی به شکل یک آدمک خندان است. رنگ قرمز این لوگو نشان صمیمیت و دوستی است. نام ال‌جی بارنگ خاکستری نوشته‌شده است که نشان از تکنولوژی و قابل‌اعتماد بودن است. صورت گرد چهره درواقع سمبلی از جهان است.

معرفی لیست جدیدترین و بهترین لوازم برقی خانگی

نکاتی جالب برای آشنایی بیشتر با برند ال جی

 • ال‌ جی برای اولین بار در تاریخ خود ۱۰۰ میلیون دلار سود از صادرات کسب کرد. با رشد سریع جهانی‌شدن، برند ال‌ جی اولین تولیدات خارجی خود را در سال ۱۹۸۲ در ایالات‌متحده آمریکا آغاز کرد.
 • در سال ۱۹۹۵ ال‌جی اولین موبایل دیجیتال CDMA را به بازار عرضه کرد و در همان سال بود که Ameritech و GTE را در آمریکا تولید کرده و جایزه و مدرک UL را از آن خود کرد. مسیر پیشرفت برای این کمپانی همچنان هموار بود تا جایی که در سال ۱۹۹۸ اولین تلویزیون پلاسمای ۶۰ اینچی را به دنیای الکترونیک معرفی کرد.
 • در سال ۱۹۹۵ شرکت ال‌جی کمپانی زنیت در آمریکا را خریداری کرد. این معامله با پیشرفت و رشد بسیاری برای ال‌جی همراه بود.
 • به‌منظور ایجاد یک شرکت هلدینگ جدید، ال‌ جی الکترونیکس سابق در سال ۲۰۰۲ جدا شد و با این جابه‌جایی، نام آن به LG EI تغییر پیدا کرد. پس‌ازآن در سال ۲۰۰۳ با نماینده رسمی ال‌جی کمیکال ادغام شد.
 • ال‌ جی در زمینه انرژی‌های نو و پاک نیز دستی بر آتش دارد. در سال ۲۰۰۷ زیرمجموعه‌ای بانام ال‌جی سولار انرژی شروع به کار بر روی پنل های خورشیدی کرده و حدود یک سال پس‌ازآن کارخانه مجهز به انرژی خورشیدی را راه‌اندازی کردند.
 • در سال ۲۰۰۵ جزو صد برند برتر جهانی شمرده شد و سال بعد ازآن رشد چهارده‌درصدی را برای خود به ثبت رسانید.
 • اولین سالی که برند ال‌جی پا به دنیای تولید تلفن‌های هوشمند گذاشت در سال ۲۰۱۰ بود. ال‌جی به رشد خود در تولیدات الکترونیکی متنوع ادامه داد. برای مثال اولین تلویزیون ultra-HD 84 اینچی را به فروش رساند.
 • قابل‌ذکر است که مسیر ال‌جی همیشه با موفقیت همراه نبوده و در برخی موارد طعم شکست را نیز چشیده است. این شرکت در برهه‌هایی به دلیل کیفیت بد سخت‌افزاری موردنقد و شکایت قرار گرفت. (برای مثال در سال ۲۰۱۷).
 • شما نمی‌توانید در مورد تلویزیون‌های باکیفیت صحبت کنید بدون اینکه اشاره‌ای به ال‌جی نداشته باشید. ال‌جی نقش بسیار پررنگی در صنعت الکترونیکی جهان دارد. طبق آمار از سال ۲۰۱۵ ال‌جی دومین تولیدکننده موفق و محبوب تلویزیون بوده است. در این بازار رقابتی سامسونگ توانست گوی سبقت را از ال‌جی برباید.
 • اولین گوشی لمسی تولید این شرکت بوده است که بانام LG PRADA یا LG KE850 شناخته می‌شد. این گوشی دارای نمایشگر ۳ اینچی، ۸ گیگابایت حافظه داخلی، ۲ گیگ دیتا اسپید، باطری بادوام برای سه ساعت مکالمه و ویژگی‌های دیگر بود. از این مدل گوشی در ۱۸ ماه اول بیش از یک‌میلیون دستگاه فروخته شد.
 • اگرچه ال‌جی در بازار رقابتی گوشی‌های هوشمند هنوز به‌پای اپل و سامسونگ نرسیده است؛ اما همچنان یکی از شناخته‌شده‌ترین تولیدکنندگان گوشی موبایل در دنیاست و طرفداران خود را دارد. در محصولات ال‌جی شما شاهد ترکیب و آمیزش هنر و تکنولوژی توأمان هستید. بر اساس آمارها شرکت ال‌جی سومین سازنده محبوب گوشی موبایل در بین آمریکایی‌هاست.
 • گفته می‌شود سامسونگ اولین شرکتی است که گوشی‌هایی با صفحه خمیده تولید کرد و برخی از کارشناسان معتقدند که تجربه خوبی برای آن نبود چون نتوانست انتظارات را برآورده کند. حدود یک ماه بعد ال‌جی گوشی با صفحه خمیده G Flex را به بازار ارائه کرد که نگاه‌ها را به سمت خود خیره کرد. این گوشی بااینکه حالت خمیده‌ای دارد اما برای جلوگیری از شکسته شدن مواد مقاوم‌تری داشته و همچنین در حین مکالمه حالت قرارگیری مناسب‌تری در تماس با صورت کاربر دارد.
 • در ایران شرکت ال‌ جی بانام گلدیران شناخته‌شده است. این نمایندگی از سال ۱۳۷۶ برند ال‌جی و محصولات متنوع آن را وارد ایران کرد.
 • معمولاً شرکت‌های الکترونیکی خیلی با محیط‌زیست سازگار نیستند اما این روزها با افزایش هشدارها در مورد نجات و حفظ محیط‌زیست بسیاری از آن‌ها سعی در تولید محصولات سبز و دوستدار محیط‌زیست دارند. ال‌جی یکی از آن شرکت‌هایی است که همواره سعی داشته با محیط‌زیست مهربان باشد و در لیست Greener Electronics دارای رتبه دوازدهم و امتیاز ۳٫۵ از ۱۰ قرار دارد.

سایر مقاله‌های مرتبط از دیجی‌هوم:

معرفی برند بوش – Bocsh Brand

5 دیدگاه‌ها

 1. اگه چند ساال پیش نظرمو در مورد برند LG میپرسیدید حتما مثبت بود ولی این اواخر اصلا موفق نبوده

 2. ال جی یه زمانی یکی از بهترین برندهای موجود تو بازار ایران بود ولی الان انقدر برند ایرانی با کیفیت تو بازار هست که ترجیح من انتخاب یه برند ایرانی تا خارجی

 3. به نظر من ال جی واقعا برند خوبیه. من که چند سالی دارم از ماشین لباسشویی ال جی و جاروبرقی ال جی استفاده میکنم و واقعا راضی هستم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید