مقایسه قیمت و کارایی جاروبرقی با جارو شارژی

0
174
مقایسه جاروشارژی با جاروبرقی
مقایسه جاروشارژی با جاروبرقی

دیجی‌هوم در این مقاله قصد دارد با مقایسه جاروشارژی با جاروبرقی قیمت و کیفیت این دو وسیله برقی را بررسی نماید.
دیگر از دوران جاروهای دستی عبور کردیم و به‌روزهای جاروهای برقی و جاروهای شارژی رسیده‌ایم. تنوع و کارایی در این مارکت آن‌قدر زیاد است که گاه مجبوریم دست به مقایسه بزنیم و ببینیم که کدامشان به‌صرفه‌تر و کدامشان پرکاربردتر است. البته که داشتن هر دو در خانه می‌تواند در شرایط مختلف کمک بزرگی باشد اما مقایسه جارو شارژی با جاروبرقی می‌تواند بینش روشن‌تری به ما بدهد. انتخاب آگاهانه همیشه باعث رضایت خواهد شد.

مقایسه جارو شارژی با جاروبرقی، معایب و مزایای آن

جارو شارژی و جاروبرقی هر دو از لوازم‌خانگی هستند که جهت گردگیری و تمیز کردن به کار می‌روند. درواقع یکی از لوازمی هستند که نمی‌شود خانه را بدون آن متصور شد. جاروبرقی از سابقه بیشتری برخوردار است و اکثر ما به حضور آن در خانه عادت کرده‌ایم. با معرفی جارو شارژی به بازار، رقیب جدید و جدی برای جاروبرقی پیدا شد.
هر دو محصول در تولیدات جدید خود سعی دارند که بیشترین نیاز را از کاربران رفع کنند و در کنار افزایش کیفیت با قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه تولیدات خود را به دست مشتریان برسانند. در مقایسه جارو شارژی با جاروبرقی به شما نشان خواهیم داد که هرکدام از این لوازم برای چه فضاهایی مناسب‌ترند، مزایا و محدودیت‌های آن‌ها به چه صورت است.

درصورتی‌که در منزل بزرگی زندگی می‌کنید و یا به دلیل داشتن بچه یا هر دلیل دیگری خانه شما در اکثر مواقع به‌هم‌ریخته و روی فرش و کف‌پوش‌ها پر از آشغال یا گردوخاک است جاروبرقی برای منزل شما مناسب‌تر است. کارایی جارو شارژی در برابر جاروبرقی به‌صورتی است که برای خانه‌های بزرگ مناسب نیست و ممکن است در میانه راه جارو کشیدن، شارژ خالی کرده و دست شما را در پوست گردو بگذارد.
همچنین ازآنجایی‌که جارو شارژی نسبت به جاروبرقی مخزن کوچک‌تر و محدودتری دارد زودبه‌زود باید آن را تخلیه کنید و خود این موضوع ممکن است موجب زحمت شود. پس برای فضای کوچک خانه خود جارو شارژی می‌تواند انتخاب درست‌تری باشد و هم اینکه نسبت به جاروبرقی صدای بسیار کمتری دارد.

مقایسه جاروبرقی با جاروشارژی
مقایسه جاروبرقی با جاروشارژی

یکی از مزایای جارو شارژی در مقابل جاروبرقی این است که از وزن کمتری برخوردار است و به‌راحتی می‌توانید آن را جابجا کنید و همچنین ازآنجایی‌که با شارژ کار می‌کند نیازی به پیدا کردن پریز برق نداشته و با مشکل کوتاه آمدن کابل برق هم مواجه نمی‌شوید و دیگر نگرانی بابت گیرکردن سیم به لوازم‌خانگی، پایه مبل و میزها ندارید.
درصورتی‌که در منزل خود پله‌دارید برای تمیز کردن پله‌ها جارو شارژی گزینه مناسب‌تری است. نیاز نیست برای تمیز کردن پله‌ها هم‌زمان ورزش وزنه‌برداری را انجام بدهید و جاروبرقی سنگین خود را جابجا کنید علاوه بر آن احتمال افتادن از پله و آسیب دیدن جارو نیز به صفر می‌رسد.

در مقایسه جارو شارژی با جاروبرقی باید این نکته را ذکر کنیم که معمولاً جاروبرقی‌ها از موتور قوی‌تر باقدرت مکندگی بیشتری نسبت به جارو شارژی برخوردار هستند. البته کمپانی‌های تولیدکننده جارو شارژی تمام تلاش خود را می‌کنند که در تولیدات جدید خود، جارو شارژی‌های پرقدرت‌تری را وارد بازار کنند. همچنین تلاش دارند محصولات جدیدتر قدرت ذخیره برق و نگهداری شارژ در زمان طولانی‌تری را داشته باشند.
مزیت شارژی بودن جارو این امکان را به شما می‌دهد که از آن حتی در مناطق یا فضاهایی که برق وجود ندارد استفاده کنید و تمیز کردن آن را با جاروکشیدن طاقت‌فرسای دستی انجام ندهید درصورتی‌که که مسلماً برای جابجایی جاروبرقی دچار محدودیت‌هایی خواهید بود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که در تمیز کردن گوشه‌ها، کنجی‌ها و به‌طورکلی فضاهایی که دسترسی آسان به آن وجود ندارد وسواس به خرج می‌دهید جارو شارژی می‌تواند تا حدود زیادی رضایت شما را جلب کند.

کاربرد جارو شارژی در مقایسه با جاروبرقی متنوع‌تر است. علاوه بر کف‌پوش‌ها، داخل قفسه‌ها، کمد، نواحی بلند و دور از دسترس و … را می‌توانید تمیز کنید. یکی از کاربردهای مهم جارو شارژی در زمان‌هایی است که تمام خانه را تمیز کرده اما ناگهان به‌صورت اتفاقی مقداری آشغال بر روی فرش یا کف‌پوش شما می‌ریزد، حالا تصور کنید که مهمان هم دارید و هر آن ممکن که از در برسند. در این‌گونه مواقع نیازی به آوردن جاروبرقی و جارو کشیدن ندارید. در کمترین زمان با استفاده از جارو شارژی دستی و سبک خود تمام ذرات را جمع کرده بدون اینکه وقت و زحمت فراوانی را متحمل بشوید.

مقایسه جارو شارژی با جاروبرقی این امکان را به شما می‌دهد تا کاملاً از معایب و مزایای هر دو جارو مطلع شده و با توجه به شرایط و محیطی که در آن زندگی می‌کنید دست به انتخاب بزنید. البته در این میان نباید از بودجه موردنیاز برای خرید هر یک از این دو غافل شد. برای خرید جارو شارژی باید بودجه‌ای از حدود ۳۰۰ هزار تومان تا حدود ۶ میلیون تومان در نظر بگیرید و جهت خرید جاروبرقی نیز به بودجه‌ای در حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان نیاز دارید. بدیهی است که میزان قیمت جارو شارژی یا جاروبرقی موردنظرتان به امکانات و برند آن بستگی دارد. در مقایسه جارو شارژی با جاروبرقی، برای خرید جارو شارژی به بودجه کمتری نیاز دارید.

فرقی ندارد قصد خرید جارو شارژی داشته باشید یا جاروبرقی، در هر دو صورت در مورد انواع آن، ویژگی‌ها و امکانات خاص، توانایی مکش خاک و آب توسط دستگاه و … اطلاعات کافی به دست آورده و سپس برای خرید اقدام کنید. مسلماً باید دستگاهی خریداری کنید که بتوانید با کمک آن نیازهایتان را برطرف کنید درصورتی‌که امکانات جاروی موردنظرتان بیشتر یا کمتر از حد نیاز شماست خرید آن را فراموش کرده و به دنبال مدل مناسب‌تری بگردید.

راهنمای خرید جاروبرقی خوب برای آپارتمان‌های کوچک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید